خانه / آموزش / ۱۰ نصیحت تکان دهنده از مارک زاکربرگ، خالق فیسبوک – طراحی سایت رحمان ایمانی

۱۰ نصیحت تکان دهنده از مارک زاکربرگ، خالق فیسبوک – طراحی سایت رحمان ایمانی

چهره سرشناس و موفق سال ۲۰۱۰ مجله Time کسی نبود جز دانشجوی انصرافی دانشگاه هاروارد که در خوابگاه دانشگاه شبکه اجتماعی خلق کرده بود که امروز تبدیل شده به سومین کشور پرجمعیت (مجازی) دنیا !

مارک الیوت زاکربرگ نام کاملش است؛
عاشق برنامه نویسی بود و در سال  ۲۰۰۴ به کمک دو تن از هم دانشگاهی های دیگرش شروع کردند به برنامه نویسی یک شبکه اجتماعی مجازی که بتوانند مردم را به یک دیگر نزدیک کنند و ارتباط را آسان تر کنند.

خالق فیس بوک مارک زاکربرگ از میلیونر هایی بود که در سن زیر ۳۰ سال میلیونر شده بود، اما به تازگی تولد ۳۰ سالگی اش را جشن گرفت و از لیست میلیونر های زیر ۳۰ سال خارج و به لیست میلیونر های زیر ۴۰ سال انتقال یافت.

جالب است بدانید !

مارک زاکربرگ که جز ده فرد ثروتمند دنیاست، در سال  ۲۰۱۰ تصمیم غیرقابل باور گرفت… مارک زاکربرگ تصمیم گرفت به همراه همسرش ۹۹% سرمایه و پولی که دارند را وقف خیریه کنند !

برای ما ایرانی ها این اقدام به دور از تصور است…
اما مارک زاکربرگ کارآفرین، آنرا اقدامی کاملا بشردوستانه میداند و برایش مهم نیست چه مقدار سرمایه یا پس انداز داشته باشد چون میخواهد دنیا را به جایی بهتر برای زندگی تبدیل کند.

شما اینجا و در این مقاله ۱۰ نصیحت از بهترین سخنان مارک زاکربرگ را میخوانید که میتوانید در زندگی و کارتان از آن استفاده کنید :

نصیحت شماره ۱
« سریع حرکت و کن و همه چیز را به هم بریز… تا وقتیکه مرتب و منظم بخواهید در بازار پیشروی کنید، رقبا اجازه پیشرفت به شما نمیدهند. اگر به حد کافی اوضاع را به هم نریزید، به حد کافی سریع حرکت نمیکنید.» (اکتبر ۲۰۰۹)

در مورد این نصیحت توصیه میکنیم حتما مقاله «باید از تاکتیک جنگ مغول ها برای پیروزی سریع در زندگی و کار استفاده کنید» را هم بخوانید.

نصیحت شماره ۲
«اگر من الان شروع کرده بودم کارم رو خیلی متفاوت تر عمل میکردم. من اوایل هیچ چیزی نمیدونستم. در منطقه سیلیکون ولی شما تنها چیزی که بهش اطمینان دارید این است که باید اینجا باشید، اما اینطور نیست. اگر من الان شروع کرده بودم در بوستون ادامه میدادم. سیلیکون ولی تمرکز کوتاه مدتی به کسب و کار القا میکند و این اذیتم میکند.» (اکتبر ۲۰۱۱)

نصیحت شماره ۳
«به خوبی به خاطر دارم. یک یا دو روز بعد ازینکه اولین نسخه از فیس بوک رو راه اندازی کردم با دوستانم داشتیم پیتزا میخوردیم که با خودم فکر میکردم “یه همچین خدماتی باید در اینترنت برای مردم وجود داشته باشد، واقعا مردم بهش نیاز دارند” و وقتی فهمیدم که من خودم باید این نیاز را برطرف کنم محتاط تر از قبل عمل کردم.» (جانویه ۲۰۱۴)

نصیحت شماره ۴
«سوال این نیست که “ما میخواهیم چی از مردم بدانیم؟” بلکه سوال اینجاست “مردم میخواهند چه چیزی درباره خودشون بگویند؟” » (نوامبر ۲۰۱۱)

نصیحت شماره ۵
«بزرگترین ریسک، ریسک نکردن است. در دنیایی که به سرعت در حال تغییر است، بهترین و تنها استراتژی برای شکست ریسک نکردن است.» (اکتبر ۲۰۱۱)

نصیحت شماره ۶
«تحقق یک ماموریت و ساختن یک کسب و کار هردو باهم اتفاق میفتد. درسته که تحقق ماموریت بیشتر به من انگیزه میده پیشروی کنم اما از همان ابتدا دریافتم که باید هردو باهم عملی شوند.» (سپتامبر ۲۰۱۲)

نصیحت شماره ۷
«جای هکر ها در زندان ها نیست. بلکه در شرکت های کامپیوتری بزرگ است. هکر ها یکی از مهمترین سمت ها هر شرکت تکنولوژیکی را باید داشته باشند زیرا انها اعتقاد دارند همیشه یک راه بهتری و مطمئن تری وجود دارد.» (فوریه ۲۰۱۲)

نصیحت شماره ۸
«مردم شاید یک ایده عالی داشته باشند که واقعا دنیا را تکان دهد ! اما اگر به آن باور نداشته باشند، هیچوقت این ایده به واقعیت نزدیک نخواهد شد.» (اکتبر ۲۰۰۵)

مارک زاکربرگ
مارک زاکربرگ

نصیحت شماره ۹
«من نمیخواهم فیس بوک یک شرکت آمریکایی باشه. من نمیخواهم این شرکتی باشد که در حال گسترش ارزش های آمریکایی در جهان است. دیدگاه من این است که شما با فیس بوک بتوانید فوق العاده در مردم ریزبین باشید و بفهمید چطور فکر میکنند.» (جانویه ۲۰۱۱)

نصیحت شماره ۱۰
«هدف من این بود که هرگز فقط یک شرکت تاسیس نکنم. اکثر مردم برداشت غلطی ازین حرف من دارند و فکر میکنند سود، درآمد و سهام و … برای من اهمیت ندارد. اما فقط یک شرکت نبودن یعنی اینکه چیزی که که یک تغییر اساسی قرار است در دنیا ایجاد کند.» (فوریه ۲۰۱۱)

 

در همین زمینه، نوشته های زیر را حتما بخوانید :


منبع >>

طراحی وب سایت سریغ و به قیمت : ۰۹۱۲۰۲۷۷۳۲۵

طراحی وب سایت های حرفه ای توسط رحمان ایمانی
تلفن تماس : ۰۹۱۲۰۲۷۷۳۲۵

قالب وردپرس

درباره ی rahman

مهندس رحمان ایمانی : طراحی و برنامه نویسی وب سایت و نرم افزارهای ویندوز و ویندوزفون و اندروید رو بصورت حرفه ای کار میکنم و همگام با تکنولوژی جلو میرم و عاشق تکنولوژی هستم .

همچنین ببینید

چه چیزهایی بخرید تا همیشه احساس رضایت از خریدتان داشته باشید؟

چه چیزهایی بخرید تا همیشه احساس رضایت از خریدتان داشته باشید؟ – طراحی سایت رحمان ایمانی

تحقیقاتی توسط دکترای روانشناسی دانشگاه هاروارد، دکتر دنیل گیلبرت انجام شد تا مشخص شود، ما …